Greek Festival

Święto Arbuza

Mój przyjaciel arbuz

Greckie arbuzy nie mają sobie równych. Sońce w którym dojrzewają sprawia, że są nad wyraz słodkie. Oczywiście taki arbuz musi być dojrzały - ale jak to sprawdzić ?

Święto Wiśni i Czereśni

Zbiory dzikich wiśni w górach Tajgetu

W pierwszą niedzielę czerwca właściciele pensjonatu Geodi w Arna Lakonijas organizują zbiory dzikiej i hodowlanej wiśni.

Ślimaki, ślimaki

Ślimak, ślimak pokaż rogi

Tak smacznych ślimaków jakie podaje się na Krecie nie jadłem - ani we Francji, ani w Tajlandii, ani w Polsce; duszone w sosie pomidorowo-czosnkowym z dodatkiem lekkiej kreteńskiej oliwy - nie mają sobie równych.

Kalmary świętują

Kalmary, morskie dziwadło

Co roku w ostatnią sobotę lipca w Chiliadou na Ewii obchodzi się festyn kalmara. Ten mały potworek o niezbyt apetycznym wyglądzie jest bardzo powszechnym daniem na greckich stołach.

Wielkie Miodobranie

Grecja miodem płynąca

Ostatni weekend października Saloniki. Trzydniowy festyn miodu to nie tylko huczna zabawa, ale również gro imprez kulturalno – edukacyjnych.

Wielkie Grzybobranie

Grewena ostatni weekend października lub pierwszy weekend listopada.

Ostatnią, trzydniową imprezę w Grewena sponsorował CookMed - Towarzystwo Miłośników Kuchni Śródziemnomorskiej. Festyn w 2016 roku zgromadził 15 000 osób i tym samym ustanowił rekord popularności.

Trufla i jej święto

argalasti  w okręgu  Pilion, druga połowa  sierpnia

W starożytności grecka trufla była uznawana za najlepszą w ówczesnym świecie. Znana w dawnej Mezopotamii i Egipcie, do dziś jest przysmakiem Beduinów.

Tańcząca pomarańcza

Pomarańczowa rewolucja

Cały ostatni tydzień czerwca w Lakońskiej Stefania to wielki festyn poświęcony pomarańczy, chyba najbardziej charakterystycznemu owocowi Grecji.