Zagorochoria Monodendri- Wąwóz Vikos- Kipi

Piesze wędrówki górskie: Zagorochoria

Cena: dla grup 4-16 osób 660 €/ osobę
Czas trwania: 6 dni

Północna część Grecji zwana Epirem należy do najbardziej malowniczych części kraju. Lord Bayron - prekursor romantyzmu w literaturze - już dawno docenił i opisał to piękno - zarówno ludzi jak i przyrody. Dla miłośników natury najdoskonalszym miejscem delektowania się tym wyjątkowym pięknem będzie wąwóz Vikos - Aoos, który stanowi dziś część Parku Narodowego chronionego prawem..

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd  z Aten do Ioanina , a potem do Monodendri
Zbiórka grup w Ioanina , spotkanie z przewodnikiem i wyjazd  do  pobliskich osad Zagorochorii, zakwaterowanie. W zależności od godzin zakwaterowania możliwa wizyta w klasztorze Agia Paraskiewi usytuowanego na samym zboczu wąwozu.

Dzień 2

Wyprawa piesza  wzdłuż wąwozu Vikos  do Mikro Papingo
Szlak   wiedzie  wzdłuż stromych brzegów Wąwozu  Vikos - raz prowadzi krawędziami niebezpiecznych urwisk i   klifów by potem  opaść krętymi ścieżkami w dół  nad samą rzeką. Podczas wędrówki można się wykąpać w chłodnej, krystalicznie czystej wodzie , którą można pic prosto z rzeki. Nocleg w przepieknej , zbudowanej z kamienia osadzie Papingo.

Dzień 3

Wyprawa  do schroniska na Górze Gamila i Jezioro Drakolimni
Wyprawa  trwa  około  5  godzin. Wiedzie bardzo   stromym i krętym  szlakiem ku schronisku  Astraka  na Górze Gamila, na wysokości  1950 m. Po dotarciu  do schroniska( 3 godz.)  organizujemy  piknik. Po odpoczynku wyruszamy do pierwszego z jezior górskich  - Drakolimni . Wyprawa trwa  jedną  godzinę, biegnie  pośród górskich   łąk  bogato ukwieconych  jeszcze do końca lipca. Gdzie niegdzie latem na północnych  stokach można spotkać jeszcze łachy śniegu. Powrót do schroniska późnym wieczorem.

Dzień 4

Wejście na szczyt  Gamila i  Astraka
Na szczyty gór prowadzą  dwa  bardzo  kręte  szlaki, które  wymagają wysiłku i  dobrej  formy fizycznej. Potrzeba nam na to około siedmiu  godzin. Wysokość Gamila  to 2480 m - zaś Astraka  2436m.Nagrodą  dla  wytrwałych będzie  zapierający dech w piersiach   widok   na majestatyczny  wąwóz  Aoos. Powrót  do schroniska  późnym wieczorem.

Dzień 5

Wyprawa  do  wsi  Klidonia
Droga powrotna  do Papingo, a potem  do Kato  Klidonia zabierze nam  około  6  godzin. Na szlaku czekają na nas   najpiekniejsze na Bałkanach łukowe  mosty kamienne jeszcze z czasów rzymskich .Noc spędzamy  w Konitsa lub Klidonia.

Dzień 6

Powrót do Ioanina  i  Aten.

Informacje dodatkowe

Cena  niestandardowa na osobę dla grup 4 – 16 osób  wg. Indywidualnego programu bez w/w  usług  na  innych szlakach -  do  negocjacji.
Dodatkowe uwagi i informacje: szczegółowy plan i mapy dostępne w  biurze OPA OPA TOURS
Z przyjemnością udzielimy Państwu bardziej szczegółowych informacji w biurze Opa-Opa Tours

Oferta obejmuje

Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych  B/B w pensjonatach ( 3 noce Epir) i 2 noce na pryczach w schroniskach
Opieke Przewodnika Górskiego
Pełne  wyżywienie ( 1 dzień tylko kolacja, 6 dzień tylko śniadanie)
Transfer z Ioanina do Monodendri
Transfer z Konitsa do Ioanina
Piesze górskie trasy jak w programie

Oferta nie obejmuje

Osobistych wydatków związanych z wyprawa
Kosztów napojów
Obiadu w dzień 1 i kolacji w dzień 6
Napiwków  dla przewodnika
Ubezpieczenia
Transferu z/do Ioanina
  • Podziel się z innymi