Półwysep Chalkidiki - Góra Athos

Wiosłowanie wokół Świętej Góry

Cena: 100 €
Czas trwania: 5-6 godzin, w tym czas wiosłowania: 2 godziny
Termin: codziennie, od początku maja - do końca września

Półwysep Chalikidiki jest jednym z najpopularniejszych pod względem turystycznym regionów Grecji. Piękne, piaszczyste plaże, ciepłe, przejrzyste wody morza idealne do zażywania kąpieli jak i uprawiania sportów wodnych. Na krajobraz tej malowniczej krainy składają się: gaje oliwne i sady cytrusów oraz wzgórza porośnięte winoroślą, tytoniem, lasami sosnowymi czy śródziemnomorską roślinnością. Chalikidiki jest prawdziwym rajem dla kajakarstwa morskiego. Obszar ma zdecydowanie bardzo spokojne i ciepłe wody oferując szereg opcji turystycznych z cyklu: wycieczki kajakiem wzdłuż wybrzeża.

 

Na Kassandrze i Sithoni wzdłuż wybrzeży ciągną się niezliczone kilometry pięknych plaż. Urocza, dzika przyroda wewnątrz półwyspów i malownicze widoki zachęcają do wybrania się na kajak. Wielu turystów decyduje się na wycieczki wzdłuż wybrzeży dookoła zarówno Kassandry, jak i Sithoni właśnie kajakiem- wyprawy te nie trwają zbyt długo, a dają możliwość zobaczenia wielu ciekawych miejsc i pięknych krajobrazów. Tu proponujemy wyprawę dookoła świętej Góry Athos zwanej przez Greków - Ogrodem Bogurodzicy.

 

Uranoupoli - wyspa Ammouliani - Półwysep Athos

Pętla wokół wyspy Ammouliani. Start z portu Uranoupoli w kierunku wyspy Ammouliani, po drodze wiele małych wysepek. Na Ammouliali postój, odpoczynek, kąpiel i relaks, lekki lunch. Powrót z północnej części wyspy i zakończenie trasy w porcie Uranoupoli.

Informacje dodatkowe

Początek wycieczki: 9:00 rano lub 15:00 po południu
Poziom trudności: łatwy - umiarkowany
Długość trasy: 5, 5nm (mil morskich)
Minimalna liczba uczestników: 7 osoby
Maksymalna liczba uczestników: 10 osób
Minimalny wiek: 14 lat
Z przyjemnością udzielimy Państwu bardziej szczegółowych informacji w biurze Opa-Opa Tours

Oferta obejmuje

Sprzęt kajakarski
Sprzęt do nurkowania (maska, fajka)
Przekąski (owoce, soki, ciastka)
Doświadczony, polski, anglojęzyczny przewodnik
Transfer z punktu zakończenia wycieczki do punktu startu
Transfer z/do Aten i hotelu w Chalkidiki (na życzenie)
  • Podziel się z innymi