Kajakiem po Morzu Jońskim

Archipelag Lefkada

Czas trwania: 6 dni

Aktywnie, zdrowo i w symbiozie z naturą.

Pływaj kajakiem po błękitnym morzu, śpij pod gwiazdami na nieodkrytych dzikich plażach, delektuj się naturą Grecji!

Program przeznaczony jest dla osób, preferujących kajakarstwo morskie i pragnących poznać ukryte piękno Grecji. W trakcie wycieczki czekają na Was krystalicznie czyste wody pośród licznych wysp, przechodzącymi od niezamieszkałych, piaszczystych plaż po wynurzające się z oceanu góry pokryte lasami. Codziennie będziemy wiosłować w obszarze wód chronionych, a wieczorami przemierzać wysepki - doskonała okazja na wędrówkę między cyprysami, by poznać wyjątkowe tereny oraz zobaczyć idylliczne zachody słońca.

Plan wycieczki

Podróż zaczyna się  i kończy w Vasiliki, nad zatoką Lefkada, gdzie trzeba dotrzeć najpóźniej w godzinach nocnych przed rozpoczęciem programu wycieczki. W celu przygotowania podróży do/z Aten, prosimy o kontakt.

Dzień 1

VASSILIKI - AGIOFILI - SIVOTA -  odległość: 9 Mm
Przybycie do naszej bazy w Vassiliki przed 9 rano, żeby spotkać się  ze swoim przewodnikiem. Sprawdzanie wyposażenia kajakarskiego, przeprowadzenie szkolenia z podstaw manewrowania kajakiem i pakowanie sprzętu na wycieczkę. Nadwyżka bagażu jest bezpiecznie przechowywana w bazie. Pełna odprawa zajmuje 40 minut. Następnie zwiedzanie plaży Agiofili i zatoki Ammousa. Obozowanie na odosobnionej plaży Cyclope. Obiad można zjeść na romantycznej plaży lub w tradycyjnej wiosce rybackiej, Siviota odległej o 30 minut pieszo.

Dzień 2

LEFKADA - MEGANISI - KALAMOS -  odległość: 17 Mm
Popłyniemy kanałem do wyspy Megainisi, będziemy podążać zapierającym dech w piersiach wybrzeżem zachodnim Meganisi. Atrakcje: nadmorskie klify, jaskinie morskie, w tym ogromna jaskinia Papanikolaos, głębokie turkusowe laguny, nurkowanie, skoki z urwiska. Następnie płyniemy kanałem do Kalamos. W Porto Leone (nieużywany stary port z rozproszonymi starożytnymi wiatrakami) zrobimy przerwę. Urządzimy piknik w pobliżu Kocioła prawosławnego. Dalej będziemy płynąć do portu Kalamos. Na pobliskiej, spokojnej plaży Myrties rozbijemy obóz. Na kolację udamy się  do tawerny w porcie. Nocleg na kempingu.

Dzień 3

KALAMOS - KASTOS - odległość: 13 Mm (wiosłowanie dla chętnych)
Dzień  wolny na plaży Myrties, spacer pod górą powyżej portu Kalamos, gdzie znajduje się  piękna miejscowość z wąskimi, krętymi uliczkami i tradycyjnymi domami z kamienia. Dla chętnych wiosłowanie (20 km. w obie strony) na wyspę Kastos (populacja w sezonie - 150). Zwiedzanie pięknie odrestaurowanego wiatraka Kastos, krótki odpoczynek w Kafenijo z pięknymi widokami na Morze Jońskie. Piknik na plaży. Kolacja w Kalamos w tawernie nadmorskiej. Druga noc na kempingu w Myrties.

Dzień 4

KALAMOS - MEGANISI - odległość wiosłowania: 12Mm
Po obozowym śniadaniu, płyniemy dalej na wschód wzdłuż wybrzeża w kierunku wyspy Meganisi. Na trasie zatrzymamy się aby ponurkować w ukrytej w głębinach morskich jaskini z barwną rafą. Na jej obrzeżach zamieszkuje mnóstwo dużych, czerwonych rozgwiazd. Przez większość dni woda wewnątrz jaskini jest fosforescencyjna, dlatego podczas pływania w ciemności twoje ciało będzie emitować fantastyczną, neonową, niebieską" aurą". Popłyniemy wąskim kanałem na wyspę Meganisi. Zwiedzimy stolicę Meganissi (Vathi) oraz spędzimy noc na niezamieszkałej wysepce Thilia.

Dzień 5

SKORPIO - MEGANISI
Dziś mamy wycieczkę jednodniową na wyspę Scorpios, należącą niegdyś do znanego magnata floty morskiej  Arystotelesa Onasisa. Przepływamy kajakiem tuż przy brzegu plaży na której znajduje się  domek Jackie Onasis. Pływamy, urządzamy piknik na jedynej, otwartej plaży publicznej. Następny etap: wiosłujemy na wysepkę Madouri, należącą do słynnego greckiego poety Valaoritisa Aristotelisa. Powrót na plażę Agios Ioannis do obozowiska i kolacja w miejscowej tawernie.

Dzień 6

MEGANISI - POROS - SIVOTA - odległość wiosłowania: 8 Mm
Dziś odwiedzimy jaskinię nietoperzy, gdzie będziemy nurkować. Na obiad zatrzymamy się  w miejscowości Poros i następnie popłyniemy do zatoki Sivota, naszego ostatecznego celu podróży.

Informacje dodatkowe

Minimalna liczba osób: 3
Z przyjemnością udzielimy Państwu bardziej szczegółowych informacji w biurze Opa-Opa Tours

Oferta obejmuje

6 dni/5 nocy Profesjonalny, anglojęzyczny lub polski przewodnik Wszystkie ustalenia dotyczące kajaka Wszystkie ustalenia związane z obozowaniem Sprzęt do gotowania Przez 5 dni bezpłatny kemping Bezpłatny przejazd od Zatoki Sivota do Vassiliki

Oferta nie obejmuje

Przejazd do/z Lefkada Posiłki i prowiant we własnym zakresie. W restauracjach każdy płaci za siebie oraz kajakarze przeznaczają swoje zapasy żywności i przekąski na wspólny prowiant. Akcji ratunkowych w nagłych wypadkach: 120-200 €, w zależności od odległości i czasu akcji ratunkowej
  • Podziel się z innymi