Kajakiem po Morzu Jońskim

Tajemnicze Zakyntos

Czas trwania: 3 dni

Odkrywanie wysp greckich kajakiem po morzu.
Odwiedzamy, dostępne jedynie jachtem lub kajakiem (nie promami), mało zaludnione lub bezludne wyspy. Podróżujemy po sennych wioskach, odkrywamy odizolowane zatoki, spektakularne jaskinie morskie, strome klify i ciche, dzikie plaże, idealne na obozowanie.

Plan wycieczki

Dzień 1

Zakynhos Navagio  - Camping Porto Katsiki. Odległość 3 Mm.Przyjazd do naszej bazy w Zakythos o godz. 9 rano, spotkanie z przewodnikiem. Sprawdzanie wyposażenia kajakarskiego, przeprowadzenie szkolenia z podstaw manewrowania kajakiem i pakowanie sprzętu na wycieczkę. Nadwyżka bagażu jest bezpiecznie przechowywana w naszej bazie. Pełna odprawa zajmuje 40 minut. Wyprawa do słynnej Zatoki Nawagio wzdłuż stromych klifów i jaskiń morskich.

Dzień 2

Wyprawa do Niebieskich Jaskiń z portu Agios Nikolaos. Odległość 3 Mm. Zwiedzanie urozmaiconego klifami i malowniczymi formacjami skalnymi południowego wybrzeża wyspy. W oddali widać przepiękną wyspę Kefalonia. Po południu zwiedzanie wyspy.

Dzień 3

Wizyta na wyspie Keri, Maratonisi (wyspa żółwi) oraz na wyspie Pelouzo. Odległość 4 Km. W programie plażowanie  na Keri, podpatrywanie życia żółwi i nurkowanie w krystalicznie czystych wodach zatoki Lagana.  

Informacje dodatkowe

Z przyjemnością udzielimy Państwu bardziej szczegółowych informacji w biurze Opa-Opa Tours

Oferta obejmuje

Wypożyczenie kajaka i całego sprzętu, łącznie ze sprzętem na obozowanie
Doświadczony, miejscowy przewodnik
Darmowe obozowanie przez 3 noce
Sprzęt do gotowania
Darmowy przejazd z/do Aten

Oferta nie obejmuje

Noclegów w miejscowych pensjonatach
Akcji ratunkowych w nagłych wypadkach: 120-200 €, w zależności od odległości i czasu akcji ratunkowej
Posiłków i prowiantów. Uczestnicy zaopatrują się sami we wszystkie posiłki. W restauracjach uczestnicy płacą za siebie lub kajakarze przeznaczają swoje zapasy żywności i przekąski na prowiant
  • Podziel się z innymi