Antyk, ostrygi i wino

Synteza smaków i obrazów...

Cena: Dla grup do 7 osób 350 € + VAT
Dla grup większych cena do negocjacji
Czas trwania: 8  godzin 

Kanał Koryncki

Próby połączenia Zatoki Korynckiej z Zatoką Saronicką podejmowane były już w VII w p.n. Ograniczone możliwości techniczne ówczesnych Greków przesunęły realizację projektu o dobrych siedem wieków później. Realizacji dzieła podjął się Juliusz Cezar, a następnie cesarz Neron lecz bez wymiernego efektu...

 

Starożytny Korynt

Miasto założone w IX w. p.n.e. przez Dorów, swój szczytowy okres rozwoju przeżywało w okresie od VIII do VI wieku p.n.e. Korynt słynął z bogactwa dlatego nazywano go "Złotym Miastem". Swój przydomek zawdzięcza wielkim zyskom z ceł i opłat pobieranych z okrętów handlowych , które transportowano z jednej strony przesmyku na drugi. Patronem miasta był niebiański Apollon, którego ruiny świątyni jeszcze górują nad zniszczonym polis. Niedaleko na szczycie wielkiej góry , która króluje nad miastem , znajdowała się słynna świątynia Afrodyty wraz jej córami - kapłankami. Na początku pierwszego millenium założył tu pierwsza gminę chrześcijańską Apostoł Paweł. Kamienni świadkowie jego działalności stoją tu do dziś.

 

Nemejskie Chateau

Sięgając tysiące lat wstecz do mitologii czy poezji – odnajdziemy tam zawsze wzmiankę o greckim upojnym winie i winnicach rodzących boski trunek. Doskonałe warunki klimatyczne i glebowe zachęcają do uprawy różnych szczepów winorośli, dlatego znakomitą część kraju zajmują winnice. Do jednych z najsławniejszych regionów winiarskich zalicza się Nemea, która wspomniana była już przez Homera, jako - słynąca z wybornych trunków . Dolina Nemei, jej wody, gleba i nasłonecznienie sprawiają, iż hodowane tu szczepy rodzą wyjątkowe w smaku grona . Typowe szczepy to Agiorgitiko – zwane Czarną Nemeą lub Ksinomawro, z których produkuje się silnie wytrawne, szorstkie wina typu „lwi pazur” o silnie ściągającej taninie oraz aromatem śliwki, wiśni lub truskawek w tle.

Plan wycieczki

Jednodniowa wycieczka do Antycznego Koryntu i Nemei. Na trasie wizyta na farmie ostryg, muli, porfiry, sercówek i innych skorupiaków przysmaków kuchni greckiej. Degustacja ostryg. Wizyta na Kanale Korynckimi, Antycznym Koryncie i Antycznej Nemei. Degustacja win nemejskich.
  • Podziel się z innymi