Tydzień kultury Epiru

Ali Pasza, Ioanina, góry i miłość

Cena: Dla grupy do  7 uczestników: 360 €/ osoba

Poznaj tradycyjne wioski i archeologiczne miejsca Epiru

Główne atrakcje:
Zwiedzanie najbardziej interesujących części Epiru

Starożytne miejsca (Nikopolis, Nekromanteio, Dodoni, Amvrakia)
Zakupy na rynku Ioannina i Metsovo
Zwiedzanie niektórych tradycyjnych wiosek Epiru
Architektura Ludowa (wiele kamiennych mostów, domów , duktów)
Stare klasztory
Różnorodność krajobrazów

Plan wycieczki

Dzień 1

Nicopolis, Parga
Przyjazd do  Preveza. Zwiedzanie archeologicznej strony Nicopolis. Następnie przejazd nad rzeką Acheron, wizyta w Nekromanteio, zwane również Wrotami Hadesu. Dalej do Parga, małego pięknego miasteczka nad Morzem Jońskim. Nocleg w Parga.

Dzień 2

Dodoni, Ioannina
Przyjazd do starożytnego Dodoni, zwiedzanie wykopalisk archeologicznych i muzeum. Dalej do Ioannina, zwiedzanie miasta i jego zabytków. Przyjemny spacer po z pałacu  Ali Pascha, delektowanie się pięknym widokiem Ioannina i otaczających gór. Wieczorem posiłek w jednej z restauracji nad jeziorem, jak również podziwianie  spokojnego  krajobrazu  jeziora nocą. Nocleg w Ioannina.

Dzień 3

Konitsa, Burazani
Przyjazd do Konitsa. Po drodze zwiedzanie kamiennego mostu  łukowego Kleidonia na rzece Voidomatis i przyjemny spacer do wąwozu Voidomatis (1,5 godz.). Następnie wizyta w  Klasztorze Molivdoskepasti. Wieczorem przyjazd do Konitsa. Nocleg w Konitsa.

Dzień 4

Zagori
Przyjazd do wioski Monodendri, jednej z najpiękniejszych wiosek w Zagori. Po drodze, zrobimy krótki postoje w wielu tradycyjnych wioskach (Aristi, Pedina, Vitsa). Wieczorem spacer do Agia Paraskevi, piękny klasztor zbudowany w 1412 n.e. Nocleg w Monodendri.

Dzień 5

Metsovo
Wyjazd do wioski Kipi z krótkimi postojami, żeby zwiedzić  wiele pięknych, kamiennych mostów, małe kapliczki czy inne wioski. Dalej przejazd przez lasy wschodniego Zagori do Metsovo, tradycyjnej wioski pasterskiej. Metsovo słynie z wędzonego sera, choć grillowane mięso jest równie znakomite! Nocleg w hotelu.

Dzień 6

Tzoumerka
Przyjazd do wspaniałych Gór Tzoumerka i zwiedzenie dwóch z najpiękniejszych wiosek w tym regionie, Sirrako i Kalarrites. Następnie zwiedzanie klasztoru Kipina położonego nad kanionem. Klasztor został zbudowany w 1212 n.e. Przyjazd do wioski Kedros na nocleg.

Dzień 7

Arta
Wycieczka do Zatoki Ambrakijskiej (Amvrakikos Kolpos), z bagnistymi wybrzeżami, bogatymi w ptactwo i florę. Odwiedzisz mokradła Rodia płynąc łodzią  i zobaczysz niektóre z tradycyjnych technik łowienia ryb. Przejazd na lotnisko lub dworzec autobusowy i wyjazd.

Informacje dodatkowe

Z przyjemnością udzielimy Państwu bardziej szczegółowych informacji w biurze Opa-Opa Tours

Oferta obejmuje

6 noclegów w dwuosobowych lub dwóch łączonych pokojach
Przewodnik mówiący po angielsku i polsku
Transport  z / do  Aten
Opłata za przewodnika i kierowcę
Śniadania w hotelach i pensjonatach

Oferta nie obejmuje

Przelot do/z Epiru
Wydatki osobiste
Napoje podczas posiłków
Indywidualne ubezpieczenie
Opłata za wejścia do muzeów
  • Podziel się z innymi