Zakinthos

Sztorm magicznych krajobrazów

Cena: Pokój jednoosobowy 260 €
Pokój dwuosobowy 220 €
Dzieci (od 4 do 12 lat) w pokoju trzyosobowym: 160 €
Czas trwania: 3 dni

Plan wycieczki

Dzień 1

Poranny wyjazd z Aten do portu w Killini. Przeprawa promem na malowniczą wyspę Zakynthos, znaną z najpiękniejszych i najczystszych plaż Europy. Po zakwaterowaniu czas wolny.

Dzień 2

Wizyta na Wzgórzu Strani, gdzie znany poeta Solomos napisał tekst greckiego hymnu. Następnie zatrzymamy się w Kokkinos Vrachos (Czerwona Skala), gdzie poeta G.Ksenopoulo umieszcza akcję swej książki  pod tym samym tytułem. Zwiedzimy pochodzącą z XI wieku twierdzę oraz kościoły Zoodochu Pigis oraz Świętego Dionizosa. Na obiad udamy się do tawerny znajdującej się nieopodal plaży Lagana. Po południu będziemy mieli okazje obejrzeć piękne i cenne freski w kościele Agias Mavras, w miejscowości Macherado. Powrót do hotelu. Należy nadmienić, że plaże na Zakhintos stanowią naturalne miejsca lęgowe żółwia Kareta Kareta, dlatego spotkacie tam wielu woluntariuszy, którzy poinstruują was jak postępować w przypadku napotkania miejsca lęgowego. Dla zainteresowanych proponujemy wycieczkę morską wzdłuż malowniczych klifów i grot do zatoki Nawagio oraz krótki rejs podpatrujący życie żółwi w zatoce.

Dzień 3

Rankiem udamy się na spacer po uroczych zakątkach osad Argasi oraz Vasiliko otoczonych przepięknymi gajami oliwkowymi. Następnie odwiedzimy dwa najważniejsze ośrodki kulturalne znajdujące się w stolicy wyspy: Muzeum Dionizosa Solomosa i Kalvu. Będziemy mieli także okazję zakupić tradycyjne wyspiarskie produkty spożywcze i rękodzielnicze a nawet posmakować specjalności lokalnej kuchni. W godzinach popołudniowych wyruszymy w drogę powrotną do Aten. Dla zainteresowanych proponujemy wyprawę na strome klify wyspy oraz obiad w jednej  z tawern nad klifami.

Informacje dodatkowe

Wyjazd: Informacje w biurze Opa-Opa Tours Powrót do Aten późno w nocy

Oferta obejmuje

2 noclegi w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem
Bilety promowe
Licencjonowany pilot
  • Podziel się z innymi