Tracja, Komotyni, Delta Ewros

Ekologia, architektura i pelikany

Cena: Pokój jednoosobowy 260 €
Pokój dwuosobowy 220 €
Dzieci (od 4 do 12 lat) w pokoju trzyosobowym: 190 €

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Aten o godz.07:00. Trasa wycieczki biegnie przez Lamię, Teby, Platamona, Katerini, Saloniki aż do Komotini, położonego w odległości 25 km od granicy z Bułgarią. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2

Zwiedzanie pięknych, pełnych zieleni okolic oraz Lasu Dadaia, naturalnego rezerwatu przyrody, który stanowi cześć Parku Narodowego rozciągającego się od Delty rzeki Ewro do regionu Rodopis. Jest to miejsce żeru  wielu chronionych gatunków ptaków; z 39 europejskich gatunków ptaków drapieżnych aż 26 żeruje w tutejszym rezerwacie. Kontynuujemy naszą wyprawę do Delty rzeki Ewro - jednego z najważniejszych ekosystemów w Europie. Po południu odwiedzimy miasto Aleksandropoli, nazwane tak w 1920 na cześć jednego z ówczesnych królów Grecji - Aleksandra. Miasto o niezwyklej kamiennej zabudowie zachęca do spaceru po wąskich uliczkach i zaprasza do wielu tawern, gdzie możemy posmakować oryginalnych trackich potraw. Po Południu wracamy do hotelu w Komotini na krótki odpoczynek, następnie planujemy zwiedzanie miasta pełnego pamiątek z czasów ottomańskich.

Dzień 3

Niesamowita eskapada kolejką wąskotorową przez Dolinę Nestu aż do osady Stavropuli. Stąd udamy się do dwóch najbardziej znamiennych miejsc na tym terenie: Sminthi i Echino. Następnie odwiedzimy miasto Ksanthi założone w XI w. gdzie zjemy obiad. Po południu wybierzemy się nad Jezioro Vistonida oraz do miejscowości Porto Lagos. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

Dzień 4

Powrót do Aten trasą wiodącą przez Kavalę, Saloniki, Platona i Lamię

Informacje dodatkowe

Wyjazd: informacje w biurze Opa-Opa Tours

Oferta obejmuje

3 noclegi w hotelu
Śniadania i kolacje
Licencjonowany pilot
  • Podziel się z innymi