Lefkada

Perła Morza Jońskiego

Cena: Pokój jednoosobowy: 300 €
Pokój dwuosobowy: 200 €
Dzieci (od 4 do 12 lat) w pokoju trzyosobowym: 150 €
Czas trwania: 3 dni

Wyspa Lefkada

Lefkada (Leukáda, Leukás) dosłownie znaczy - biel. Ta żyzna i zielona, obfitująca w gaje oliwne, drzewa cyprysu i malownicze winnice wyspa zawsze kusi bielą swoich plaż i wyjątkowym modrym morzem. Życie w górskich osadach przypomina czasy z epoki lampy naftowej; od lat nic tu się nie zmienia - dlatego turyści, którzy szukają autentycznej Hellady tej dalekiej od miejskiego zgiełku, bardzo chętnie właśnie tu wynajmują pensjonaty. Zachodnie wybrzeże wyspy jest usiane najpiękniejszymi - chyba - plażami Grecji; pełne dramatyzmu, strome klify są ulubionym tematem wielu malarzy, którzy tu tłumnie przybywają. To nie przypadek, że nieopodal Lefkady osiedlił sie na wyspie Skorpios sam Aristotelis Onassis (obecnie Rosyjski oligarcha finansowy Rybolow).

Ze stałym lądem łączy wyspę droga zbudowana na grobli wiodącej pomiędzy lagunami. Lefkada faktczynie nigdy nie była wyspą, to kanał przekopany przez kolonistów korynckich w VII w. p.n.e. odseparował ja od stałego lądu.

Plan wycieczki

Dzień 1

Wyjazd z Aten o godz.08.00. Trasa wiedzie przez Istmo, Rio-Antirio, Messolongo, Amfilochia, na piękną wyspę Lefkadę. Zakwaterowanie. Kolacja. Czas wolny.

Dzień 2

Rano wizyta w Klasztorze Faneromenis, a następnie: odwiedzimy nadmorskie miejscowości Tsukalades i Agios Nikitas oraz Karia i Vasiliki gdzie zaznajomimy się z lokalną wykwintną kuchnią w malowniczej osadzie rybackiej Nydri. Chętni będą mogli wybrać się na mini rejs po bajecznie uroczych  wysepkach Morza Jońskiego.

Dzień 3

Po śniadaniu piękną trasę wiodąca wzdłuż wybrzeża morskiego przez miejscowości Paleomitika, Astako, Etoliko skierujemy się do Messologi. Tam zatrzymamy się na obiad. Kolejno: przez Turlide, Rio-Antirio wracamy do Aten.
  • Podziel się z innymi