Na Segway'u zwiedzaj Ateny

Wycieczka na Segway'u: Ogrody Narodowe

Cena: dla grup od 4 osób 49 €/ osobę
Czas trwania: od 90 do 120 minut
Termin: od kwietnia do października

Powyżej Grobu Nieznanego żołnierza przy ulicy Amalias na górnym odcinku Syntagmy rozciągają się Narodowe Ogrody Park miejski na terenie 15,5 ha. Narodowe Ogrody, dawniej Królewskie, powstały dzięki królowej Amalii w 1840r, która pragnęła umieścić w jednym miejscu: kwiaty, krzewy i drzewa zebrane z całego świata. Z Ogrodami łączy się pewna historia dotycząca rodziny królewskiej i prawdopodobnie istotna dla Grecji. Zmieniła bowiem bieg historii Grecji i uczyniły ją dziś niewielkim krajem wschodniej części Morza śródziemnego zamiast wielkiego kraju rozmieszczonych na dwóch kontynentach ze stolicą w Konstantynopolu. Dziś Narodowe Ogrody to idealne miejsce, aby uciec od chaosu metropolii ateńskiej. Mieszkańcy Aten nazywają je nie bez powodu Zielonym Skarbem Stolicy. Tu można godzinami spacerować po zacienionych ścieżkach wśród kwiatów, drzew. Przejdź się wokół stawów, gdzie zadomowiły się kaczki czy żółwie wodne lub odwiedź mały Ogród Zoologiczny znajdujący się na terenie parku czy też Ogród Botaniczny, a na koniec odpocznij w maleńkiej kawiarence w pobliżu ulicy Irodou Atikou.

 

Dla dociekliwych:

Segway i ekologia

Segway mobile, dwukołowy pojazd elektryczny z wbudowanym akumulatorem, kontrolowany przez komputer pokładowy, który jest odpowiedzialny za utrzymanie równowagi. Przyjazny środowisku. Używanie Segway'a mimo, iż zużywa energię elektryczną przynosi środowisku wiele korzyści - głównie mniejsze zużycie paliwa co przyczynia się do ochrony środowiska, redukując emisję dwutlenku węgla. Jednym słowem łagodzi nasz negatywny wpływ na efekt globalnego ocieplenia. Poza tym poruszanie się Segway - mobile jest wygodne i przyjemne: omijamy zawsze męczące korki, znikają problemy z miejscem parkingowym. Ten szybki i przyjemny samo balansujący pojazd zabierze Cię na na niezapomnianą wycieczkę po stolicy Grecji w każdą pogodę, o każdej porze roku i najważniejsze: Segway powoduje przypływ pozytywnych emocji, a przy tym wprost idealnie wpisuje się we współczesne warunki życia Aten.

Jak działa:

Kierowanie Segway - mobile jest bardzo proste, błyskawicznie opanujesz poruszanie się nim. Należy wejść na pojazd i stanąć w pozycji prostej, a pojazd utrzyma osobę automatycznie w pionie. Następnie lekko pochylić się do przodu lub do tyłu, aby skierować Segway'a w wybranym kierunku. By skręcić w danym kierunku należy przechylić drążek kierownicy w danym kierunku. Jazda Segway'em jest bezpieczna bo nawet osiągając prędkość maksymalną kierujący pojazdem zachowuje nad nim pełną kontrolę.

Plan wycieczki

Skorzystaj z okazji, aby doświadczyć unikalnej i oryginalnej wycieczki na Segwayu,  czerp przyjemność z ruchu w najbardziej przyjazny dla środowiska sposób w mieście. Połącz zwiedzanie z fantastyczną zabawą i zobacz takie obiekty jak:
Brama Hadriana
Świątynia Zeusa
Ogród Zappionu
Plac Konstytucji
Grób Nieznanego żołnierza
Pałac Królewski
Stary i nowy Parlament
Stadion Panathinaiko

Informacje dodatkowe

Jeśli chcesz się zatrzymać w Atenach  na początku lub końcu wędrówki po wyspach skontaktuj się z naszym biurem, a zorganizujemy cała Twoją wyprawę. Polecamy również wycieczki z cyklu "Zwiedzanie Aten". Z przyjemnością udzielimy Państwu bardziej szczegółowych informacji w biurze Opa-Opa Tours.
  • Podziel się z innymi